ДОМІШКИ БЕЗПЕКИ


лабораторія кібернетично-параноїдального синтезу

Декілька важливих порад бігунам-початківцям (до 5 км)

за які 10 років тому я б заплатив гроші

  1. Бігайте кожен день, роблячи 1-2 дні перерви на тиждень. Не важливо якщо не буде виходити багато, бігайте кожен день скільки зможете. Можете три км - бігайте три. Можете п’ять - бігайте п’ять. Можете через силу десять - бігайте п’ять. Важливо займатися в районі 300 хв. на тиждень, порахуйте скільки маєте для цього пробігати і уперед. Інакше буде “полочка” яка може затягнутися на роки.

  2. Фінішуйте сильно. Тобто робіть зусилля на останніх 10-20% дистанції. Можете просто повертатися в стартовий темп, або перевищувати його. Розпочати сильно може будь-хто, фінішувати сильно може той, хто вміє розраховувати сили та контролювати дистанцію. Саме ці тактичні навички вам знадобляться, якщо захочете йти далі.

  3. Якщо щось болить, два дні не бігайте. Мається на увазі не кріпатура, вона проходить за перші 2-3 км. нової пробіжки. Мова про суглоби та кістки, зв’язки і т.і. Хочете зайнятися самолікуванням - купить мазь живокосту дохтура Тайса. Якщо розпухло, потемніло, не дає ступити, або болить через два дні - йдіть до лікаря.

[Читати далі]

Як зберегти приватність відвідувань вебсайтів

від власного інтернет-провайдера

Останнім часом, зважаючи на неприємні новини з-за океану про відміну Конгресом США вимог щодо приватності метаданих відвідування інтернету, досить часто постає питання “а що ж робити?” Відклавши політичні та суспільні компоненти проблеми, якими най опікуються резиденти та громадяни Штатів, перейду до суто технічного розв’язання. Коли мова йде про вашого інтернет-сервіс провайдера (ISP), є два популярні та дієві способи приховати від нього практично всю вашу активність в мережі. Це Tor та VPN.

[Читати далі]

Чому небезпечно надавати доступ до вашого профілю в Facebook

та інших соціальних мережах

Напевно, всім знайомі оці прикольні “тести”, які видають вам правду жізні лишень отримавши “доступ до вашого профілю у Facebook та списку друзів”. Дехто навіть підозрює, що вони становлять загрозу приватності. Але більшість вважає, що їхнє ім’я та email не є великою таємницею, а список друзів можна подивитися в профілі, отже… в мене нема чого красти.

Розбазарювати чи ні список друзів, це окрема цікава тема, але сьогодні давайте поговоримо про ваш профіль. Якщо ви вважаєте, що творців подібних “тестів” цікавить хто ви є і як з вами зв’язатися – ви наївно помиляєтесь. Насправді їх цікавить, які сайти ви відвідуєте, які посилання на них клікаєте, та які дані в них вводите. “Але ж Фейсбук про це не знає!” – скажете ви. І це буде помилкою.

[Читати далі]

Чому не можна користуватися Яндекс-пробками

та іншими російськими сервісами з геолокацією

Прилетіло “в приват”” чергове “в мене нічого красти”, цього разу на тему геолокаціі. Але не пасивно-агресивне, як зазвичай, а вже інтригуюче та зацікавлене. Це дуже радує! Значить ми тут не дарма і народ потроху починає прозрівати в плані загроз кібербезпеки.

Отже, чому не можна користуватися Яндекс-пробками та іншими російськими сервісами з геолокацією?

huYandex

[Читати далі]

Як зупинити фішинг

Раз і назавжди

Людоньки, хочете я вам розкажу, як зупинити фішинг раз і назавжди у три БЕЗКОШТОВНІ кроки? Вам навіть не треба буде тирити у нас матеріали наших авторських тренінгів з протидії соціальній інженерії (і таке трапляється). Більше того, ми з кентами одразу ж закриємо Berezha Security та розпочнемо кар’єру десь в астрофізиці, політиці чи соціальній психології. Хочете? То слухайте.

[Читати далі]